Biblioteca

Biblioteca şcolii este la dispoziţia elevilor în fiecare zi, oferindu-le acestora ajutor atât în activitatea didactică cât şi în activităţileextraşcolare, prin cărţile, dicţionarele, enciclopediile şi celelalte materiale auxiliare aflate în patrimoniul şcolii.Biblioteca este cu acces liber la raft. Are un număr de 11741 volume, orarul acesteia fiind, zilnic, între 8.00 – 16.00. În sala de lectură,elevii beneficiază de îndrumarea d-nei bibliotecare, în selectarea celor mai potrivite materiale pentru nevoile curente. Are un cerc literar artistic intitulat ”Aripi de vis” prin care desfășoară activitățile extracuriculare. Numărul vizitelor zilnice la bibliotecă este de 100 – 120 de elevi.

Vă aşteptăm cu drag să veniţi cât mai des la bibliotecă, pentru a avea rezultate uimitoare la învăţătură!